LEGO MINDSTORMS EV3 EDUCATION 45544 + 45560 + ŁADOWARKA

Marka: LEGO
Kod produktu: 45544, 45560
Dostępność: W magazynie
2,500.00 PLN

Zestaw został zoptymalizowany z myślą o stosowaniu w szkole lub na zajęciach pozalekcyjnych i zawiera wszystko, czego potrzeba, by uczyć z wykorzystaniem LEGO® MINDSTORMS®. Uczniowie mają możliwość budowania, programowania i testowania rozwiązań opartych na technologii i robotyce.
W zestawie znajduje się Inteligentna Kostka EV3 - mały ale potężny komputer używany do sterowania silników robota i zbierania danych z podłączonych czujników. Posiada wsparcie dla technologii Bluetooth oraz WiFi, pozwala na programowanie robota i zawiera wbudowane narzędzia do akwizycji i wizualizacji danych pomiarowych.
Pracując z EV3 uczniowie i studenci są zachęcani do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji.

Zawartość:
inteligentna kostka EV3,
trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże silniki i jeden średni),
ultradźwiękowy czujnik odległości,
czujnik światła / koloru,
żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu,
dwa czujniki dotyku,
dedykowany akumulator,
kulka podporowa, idealnie zastępująca koło kastora, znane z poprzednich wersji LEGO MINDSTORMS,
kable połączeniowe,
Instrukcja budowy robota mobilnego z modułami,
klocki LEGO Technic pozwalające na budowę różnorodnych maszyn i konstrukcji.
Kluczowe wartości edukacyjne:
projektowanie i budowa programowalnych robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników,
rozumienie i interpretacja dwuwymiarowych rysunków wykorzystywanych do budowy modeli trójwymiarowych,
praca metodami inżynierskimi: budowa, testowanie, korekcja błędów, poprawa projektu,
zdobywanie praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych, np. szacowanie i pomiar wielkości fizycznych, analiza danych, wyznaczanie średniej,
rozwój umiejętności komunikacyjnych, szczególnie w zakresie języka technicznego i słownictwa naukowego
Oprogramowanie edukacyjne EV3 to graficzny język programowania robotów LEGO MINDSTORMS EV3. Działanie aplikacji jest oparte o używany w przemyśle i badaniach naukowych system LabVIEW firmy National Instruments.

Programowanie w języku EV3 polega na układaniu sekwencji ikon reprezentujących kolejne polecenia dla robota i pozwala na budowę zarówno bardzo prostych aplikacji jak i rozbudowanych i skomplikowanych algorytmów.
Częścią składową oprogramowania jest rozbudowany system akwizycji i analizy danych pomiarowych, stanowiący idealne narzędzie do wykorzystania podczas doświadczeń i eksperymentów. Możliwa jest również praca w trybie oscyloskopu, można też zaprogramować wartości progowe pomiarów, dla których urządzenie będzie wykonywało zadane czynności, np. wydawanie dźwięku po osiągnięciu założonej temperatury. Moduł analizy danych posiada wszystkie funkcje potrzebne w nowoczesnym labolatorium - pozwala przeprowadzać matematyczne i statystyczne operacje na danych pomiarowych, umożliwia wprowadzenie wartości przewidywanych przez uczniów, istnieje też opcja eksportu danych do dalszej obróbki w innych aplikacjach.
Kolejnym składnikiem aplikacji jest cyfrowy podręcznik i zeszyt - prosty i wygodny sposób na prowadzenie notatek podczas pracy z robotem, przygotowywanie zadań dla uczniów i sprawdzanie ich postępów w pracy.

Oprogramowanie zawiera także 48 tutoriali pokazujących krok po kroku działanie i programowanie robota, od najprostszych zadań (np. ruch robota) do zaawansowanych problemów (np. akwizycja danych, wykorzystanie tablic, operacje matematyczne itd.)
Oprogramowanie jest dystrybuowane drogą elektroniczną. Dostępne do pobrania na stronie producenta.

https://www.lego.com/pl-pl/mindstorms/downloads

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest interpretowany!
Zła           Dobra